środa, 8 października 2014

Jak wybrać kurtkę na chłodne dni?

Robi się coraz chłodniej i najwyższy czas zaopatrzyć swoją garderobę w ciepłą, ale i modną kurtkę. Szczególnie dla osób, które pokonują codziennie duże odległości pieszo obok butów kurtka powinna być na pierwszym miejscu. Wbrew pozorom nie jest to proste zadanie. Modny fason nie zawsze idzie w parze z wygodą i funkcjonalnością, dlatego przy wyborze kurtki należy zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów.

 

1.      Podstawową rzeczą na jaką należy zwrócić uwagę jest rodzaj i grubość materiału z jakiego wykonano kurtkę oraz grubość ocieplenia. Warto również sprawdzić rodzaj wypełnienia kurtki. Najczęściej stosuje się wypełnienia poliestrowe, które mają nieco gorsze parametry przepuszczalności ciepła od naturalnego puchu gęsiego czy kaczego ale jego wielkim atutem jest szybki czas schnięcia, odporność na pleśń, antyalergiczność i możliwość prania w pralce.
2.      Ważnym elementem ciepłej kurtki jest wysoki kołnierz, który w razie wystąpienia niskich temperatur lub wiatru skutecznie ochroni szyję i zapobiegnie szybkiemu wychłodzeniu.
3.      Równie ważnym elementem chroniącym przed utratą ciepła są ściągacze rękawów wykonane z dzianiny lub gumki obszytej tkaniną. Zapewnią nam ciepło i komfort noszenia.
4.      Dużym plusem każdej kurtki będzie odpinany kaptur, który można odczepić w czasie, gdy temperatura nieco wzrasta.
5.      W chłodniejsze dni chętnie chowamy dłonie w kieszeniach, aby ochronić je przed zimnem, dlatego warto zwrócić uwagę by kieszenie były wystarczająco głębokie.

Jeśli kurtka posiada cechy wymienione powyżej możemy być pewni, że spełni swoją funkcję. Jeśli podoba nam się jej  kolor i fason możemy śmiało dokonać zakupu. Z pewnością będziemy z niej zadowoleni, bo nie ma to jak wygodna, ciepła i modna kurtka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz